Klimatyzacje wentylacje

Klimatyzacja w domu.

Dlaczego warto założyć klimatyzację w domu? Przemawia za tym wiele czynników. Najważniejszą funkcją oczywiście jest chłodzenie które da nam poczucie komfortu w upalne, letnie dni. W chłodniejsze dni jeśli nie mamy potrzeby mocnego chłodzenia możemy jedynie włączyć funkcję wentylowania.

Współczesne klimatyzatory mogą również służyć przy oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu, jak również jego osuszaniu. Kolejnym atutem klimatyzatorów jest również funkcja grzania która może nam pomóc zimą dogrzać chłodne pomieszczenia. Ważnym aspektem jest fakt, iż klimatyzację możemy założyć zarówno w nowobudowanych budynkach jak również w już instniejących. Najczęściej stosowanymi klimatyzatorami w domach są klimatyzatory scienne typu split. Moc tych urządzeń wynosi od 2kW do 8kW. Pamiętaj, że podstawą dobrze działającej, energooszczędnej klimatyzacji jest instalacja przez wyspecjalizowaną firmę posiadającą wszelkie niezbędne uprawnienia.

Wentylacja i rekuperacja.

Stosunkowo niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak duży wpływ na nasze samopoczucie i stan zdrowia ma jakość powietrza, którym oddychamy. Tymczasem jego podstawowe parametry - takie jak temperatura, prędkość przepływu, a także wilgotność i czystość - decydują o naszym komforcie termicznym, czyli o tym, czy w danym pomieszczeniu dobrze się nam pracuje i wypoczywa. Ponieważ człowiek większość czasu spędza we własnym domu, zapewnienie w nim dobrej wentylacji jest bardzo ważne.

Skuteczniejszym, coraz częściej spotykanym sposobem wentylacji pomieszczeń w budynkach jest zastosowanie jednego, centralnego wentylatora wyciągowego. W tym przypadku następuje zastąpienie wentylacji grawitacyjnej, wentylacją mechaniczną - wyciągową.

Decyzję, jaki rodzaj wentylacji zastosować w budynku najlepiej podjąć na etapie projektowania i wtedy odpowiednio zaprojektować kominy wentylacyjne lub prowadzenie lekkich przewodów wentylacyjnych, w zależności od rodzaju wentylacji. Jednak, również w budynkach już gotowych istnieje możliwość wykonania wentylacji mechanicznej, chociaż wykonanie prac modernizacyjnych może być związane z szerszym ich zakresem.

Stosując system wentylacji z odzyskiem ciepła mają Państwo zawsze czyste i świeże powietrze w domu i to bez otwierania okien.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w zakresie od wykonania projektu, poprzez montaż i uruchomienie, a następnie serwis, każdej z rodzajów klimatyzacji i wentylacji mechanicznych.Nasze realizacje opieramy na sprawdzonych podzespołach najlepszych firm na rynku, gwarantujących poprawną jakość i zadowolenie Użytkownika.

Nasza Firma oferuje Państwu swoje usługi w zakresie dostawy, montażu i konserwacji urządzeń klimatyzacyjnych a także udzielamy naszym Klientom bezpłatnych porad w zakresie doboru odpowiedniego systemu klimatyzacji.

Wykonujemy:

- Zarówno klimatyzację pojedynczych pomieszczeń jak i systemy obsługujące większe obiekty (budynki mieszkalne, usługowe itp.)

- Naprawy i serwis uszkodzonych urządzeń